Bosch’tan Doğaya 850Bin Meşe Tohumu Hediye

Çevre dostu Bosch Yoğuşmalı kombi alanlar, Bosch Isı sistemleri ve TEMA Vakfı işbirliğinde 2009 yılından bu yana sürmekte olan kampanya sayesinde, Türkiye’ deki ormanlık alanların genişletilmesine katkıda bulunuyor.

 

Kampanya kapsamında Bosch yoğuşmalı kombi alan herkes, Türkiye’ deki 18 şehirden birinde, kendi adına 9 adet meşe tohumunun ekilmesine destek oluyor. Bosch Isı Sistemleri ve TEMA Vakfı’nın işbirliğiyle devam etmekte olan kampanyada 2009 yılında 45bin,2010’da ise 75bin meşe tohumu doğayla buluştu. 2011 yılında ise 180bin olan hedefin çok üstüne çıkılarak, 355bin meşe tohumu ekildi. Kampanyanın hedefi 375bin tohumu doğayla buluşturarak, 4 yılın sonunda toplam 850bin meşe tohumunu dünyanın geleceğine hediye etmek…

Bosch’ un hediyesi tohumlar fidana dönüştükten sonra karbondioksit gazını emerek, emisyon miktarının azalmasına ve beraberinde iklim değişikliği mücadele çalışmalarına da katkıda bulunmuş oluyor.

Ülkemizin tüm coğrafi bölgelerinde 18 türü yetişen meşe ağacının, derin ve saçak kök sistemiyle toprağı koruma, erozyonu önleme gibi bir çok ekolojik, ekonomik ve biyolojik önemi bulunuyor.

Reklamlar