Neden Yoğuşmalı Kazan Seçilmeli ?

Neden Yoğuşmalı Kazan Seçilmeli ?

Buharı yoğuşturan özel ısı eşanjörü ile yoğuşmada ki gizli ısı bacadan geri kazanıldığı için yoğuşmalı kazanlar klasik kazanlara göre daha verimlidir.

İlave olarak yoğuşmalı kazandaki modülasyonlu fan yanma prosesinin kapasite ihtiyacında sabit verimlilikte olmasını garanti eder.

Bununla birlikte baca sıcaklığının düşük olması sebebiyle yanma esnasında ve kalorifer tesisatında oluşan ısı Kayıpları çok düşüktür. (45-50°C yoğuşmalı kazan, 120-140°C klasik kazan baca sıcaklıkları)

Emisyon değerleri normal yanmaya göre CO’ da %80 ve NOx’ de %90 oranında daha düşüktür. Bu sayede doğal enerji kaynaklarından tasarruf edildiği gibi, çevre de korunmuş olur.

Yüksek verimli yoğuşmalı kazanların yıllık CO2 emisyon değerleri standart verime sahip olan kazanlara göre ortalama %20 daha azdır.

 

Alüminyum Silisyum Eşanjör

Lectus serisi yoğuşmalı duvar tipi kazanlar, düşük yoğunluk ve yüksek ısı aktarma hassasiyetine sahip tek parça alüminyum döküm eşanjöre sahiptir.

Korozyona karşı dayanımı yüksektir. Eşanjörün yüzey alanını arttırmak için yanma odasının çevresi alüminyum piklerle donatılmıştır. Paslanmaz çelik brülörü ve ve modülasyonlu fan ile yüksek yanma verimi sağlanmıştır.

Reklamlar